افتتاح کافه کتاب پات در هفته کتابخوانی

0
6

کافه کتاب پات همزمان با هفته کتابخوانی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ایران کیش، رضا احمدی مدیر روابط عمومی این مجموعه در مراسم افتتاحیه کافه کتاب پات گفت: امروز رستورانی که در شرکت داشتیم را به یک کتابخانه با کتاب‌هایی تبدیل کردیم که حتما ارزش خواندن دارند و مطمئنم با دیدن عناوین این کتاب‌ها ترغیب خواهیم شد تا آن‌ها را لا اقل برای اندک زمانی هم که شده تورق کنیم.

وی افزود:امیدوارم این موضوع فتح بابی برای سایر سازمان‌هایی باشد که تصور می‌کنند، فعالیت‌هایشان ارتباطی با مسائل فرهنگی ندارد. اما همه ما باید بدانیم با هر شغل و وظیفه‌ای در کنار کتاب بودن حالمان را خوب می‌کند. ما گرفتن این انرژی مثبت را از همین جا و ازکافه کتاب پات شروع کردیم تا به نوبه خودمان بتوانیم قدمی هر چند کوتاه در عرصه کتابخوانی برداریم .

 سید حسین ابطحی عضو هیئت علمی بازنشسته دانشگاه علامه طباطبائی نیز دراین مراسم اظهار داشت: بسیار خوشحالم که ازچنین فضایی در شرکت ایران کیش چنین استفاده‌ای شده است . امیدوارم که در کنار این کتابخانه، کتابخوان‌های بیشتری هم بسازیم. متاسفانه فرهنگ کتابخوانی هنوز به آن اندازه‍‌ای که باید، در کشورما نهادینه نشده است.

وی ادامه داد: چه قدر خوب می‌شد تا کارکنان هر سازمانی حداقل نیم ساعت از زمان اداری خود را به مطالعه اختصاص دهند.

ابطحی گفت: ما در طول زندگی‌مان زمان‌های آزاد زیادی در فرودگاه، اتوبوس، مترو داریم که آن‌ها را از دست می‌دهیم. زمان‌هایی که می‌شد به مطالعه اختصاص داد. ای کاش این فرهنگ مطالعه را از زمان کودکی می‌آموختیم .

این استاد دانشگاه اظهار کرد: اگر چنین کارهایی مانند افتتاح کافه کتاب پات، توسط شرکت‌های پیشرو دیگری نیز انجام شود بسیار عالی است. من به شرکت ایران کیش تبریک می‌گویم که همیشه افکار نویی را در چنین زمینه‌هایی پیاده سازی می‌کند.

محمدرضا رحمانی شاعر ونویسنده کشورمان، که مجموعه کتاب‌های کودکانه من زمین را دوست دارم را با همکاری ایران کیش نیز به چاپ رسانده است دراین مراسم گفت: من بیش از ۳۰ سال است که با شرکت‌ها و نهادهای مختلف در مورد کتاب‌ها همکاری کرده‌ام و اولین جایی که مدیریت آن را آشنا و مشتاق به کتاب یافتم مدیر عامل ایران کیش بود.

رحمانی به طنز گفت: ما همیشه از این می‌نالیم که چرا در ایران کتاب خانه‌های قدیمی تبدیل به کباب‌خانه شده‌اند و حالا خوشحالیم که این کباب‌خانه (رستوران ایران کیش) قرار است کتابخانه شود.

وی افزود: آن‌طور که می‌دانیم دغدغه فرامرزی مدیر عامل ایران کیش این است که در حد توان خود کاری برای فرهنگ مطالعه انجام دهد. امیدوارم روزی دراین سالن ناهار خوری کارکنان ایران کیش بیشتر اوقات به کتاب خوانی مشغول باشند و می‌دانم که همه پرسنل این شرکت ایده‌هایی دارند که می‌توانند آن را تبدیل به کارهای نو و تازه‌تر کرد.

کافه کتاب پات یک گالری و یک کتابخانه با بیش از ۴۰۰ کتاب در شرکت کارت اعتباری ایران کیش است.
آثار گالری کافه کتاب پات نیز در هرمدت تغییر می‌کند. البته اولویت نمایش گالری با آثار همکاران ایران کیش است اما به فراخور موضوع هر بار عکس‌ها، نقاشی‌ها و سایر آثار هنری متفاوت در کافه کتاب پات به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید