فیلمی که با دوربین آیفون تصویربرداری شده بود، برنده جایزه بین‌المللی شد +فیلم

0
31
نکته قابل توجه در مورد فیلم شارلوت پرودگر فیلم‌برداری تمام آن با دوربین آیفون شخصی‌اش است. این فیلم ۳۲ دقیقه‌ای که به تصویربرداری از مناظر مختلف اسکاتلند مانند ییلاق‌‎ها، قایق‌های روی آب و … می‌پردازد، در طول یک سال فیلم‌برداری شده است. شارلوت نام فیلم خود را Bridgit  گذاشته است.
جایزه تورنر در بخش هنرهای بصری از سال ۱۹۸۴ هر ساله به یک هنرمند اهدا می‌شود. این جایزه از معتبرترین جوایز هنری در سطح اروپا و به ویژه انگلیس است. شارلوت در پاسخ به علت استفاده از آیفون برای ساخت فیلمش گفت: به دلیل سهولت در جابه‌جایی و حمل آیفون و همچنین کیفیت بالای دوربین آن، در تمام مدت آیفون خود را به همراه دارم. من در هنگام مواجه با منظری که به نظرم زیباست، به فیلم‌برداری از آن‌ها می‌پردازم و بعد از یکسال هنگامی که کلیپ‌های متعدد را به هم چسباندم، فیلمی کوتاه بدست آمد.
الکس فرگوسن مربی مطرح فوتبال پس از تماشای این فیلم کوتاه گفت: فیلم خانم پرودگر درک عمیق‌تری از هنر و چگونگی استفاده از تکنولوژی در آفرینش آثار هنری را نشان داد. تیم کوک مدیرعامل اپل از جمله اولین کسانی بود که با انتشار پستی در فضای مجازی برنده شدن شارلوت پرودگر را به او تبریک گفت. گفتی است شارلوت ۴۴ ساله به عنوان بخشی از جایزه مبلغ ۲۵ هزار یورو را دریافت کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید