تکیه بر جوانان راهکار واقعی کشور برای حل مشکلات

0
5

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور بیانیه‌ای به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری آنا، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل طی بیانیه‌ای روز دانشجو را تبریک گفت.

در این بیانیه آمده است: ۱۶ آذرماه یادآور حماسه دانشجویان آزاده و مسلمان در حراست از آرمان‌های ملت ایران است که استقلال طلبی و آزادی خواهی جریان دانشجویی را در تاریخ ثبت کرد. در این حادثه سه عنصر هویت‌ساز جریان‌ دانشجویی تبلور عینی یافت که عبارت‌اند از تحرک و آرمانخواهی، داشتن دغدغه‌ها و آرمان‌های عمومی و نیز صداقت و سلامت در آرمانخواهی. اکنون در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، جریان دانشجویی و انجمن‌های اسلامی اصیل با تکیه بر همان عناصر هویتی، آرمان‌های عمومی ملت را پیگیری خواهد کرد.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: ما در ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ذیل چهارچوب گفتمانی عقلانیت انقلابی سه محور شفافیت، پاسخگویی و جوانگرایی را پیگیری کرده‌ایم و صریحا اعلام می‌کنیم هر مسئولی که قراردادها، مناسبات و اقدامات خود را شفاف نکند قطعا دلسوز انقلاب اسلامی و مردم ایران نیست. مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های دولتی و وزارت خانه‌های مختلف، قوه قضائیه، شهرداری‌ها و تمامی مجموعه‌ها و شخصیت‌های اثرگذار با شفاف کردن دارایی‌ها و مناسباتشان، دین خود به انقلاب و کشور ادا کنند. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از تمامی مسئولان کشور دعوت می‌کند تا با حضور در دانشگاه‌ها پاسخگوی وظایف خود باشند. بدون شک مطالبه شفافیت، پاسخگویی و جوانگرایی متوقف نخواهد شد و ما در ابتدای مسیر این مطالبه‌گری هستیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: روز دانشجو یادآور آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری جریان دانشجویی در عالی‌ترین سطح ممکن است و تلاش برخی سیاسیون، برخی دانشگاهیان کم اطلاع و نیز سیاست‌های پشت‌پرده برای تقلیل جایگاه این روز و تنزل دادن این مناسبت به برخی برنامه‌های سطحی و بی‌محتوا قطعا محکوم است و هویت جریان دانشجویی را هدف قرار می‌دهد.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: همانگونه که پیشتر نسبت به ایجاد و تقویت تشکل‌های یکبار مصرف و دولت ساخته هشدار داده بودیم، اکنون نیز معتقدیم هرگونه تلاش برای ایجاد بدنه هوادار جریانات سیاسی در میان دانشجویان آن هم با ابزار قدرت و ثروت محکوم به شکست است و به جریانات اصیل دانشجویی ضربه خواهد زد. از این‌رو ما همچون گذشته استقلال را اساسی‌ترین نقطه قوت و عامل ماندگاری و سلامت جریان دانشجویی می‌دانیم و همگان را به این مهم دعوت می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، حمایت و دفاع قاطعانه از انقلاب اسلامی و نظام اسلامی را اعلام کرده و حفظ این نظام مقدس را وظیفه دینی، ملی و انسانی خود می‌دانیم و در برابر توطئهها و طراحی‌های جنایتکارانه قدرت‌های استکباری خصوصا آمریکای بدعهد قاطعانه خواهیم ایستاد. قطعا روز دانشجو که در اعتراض به ورود مقامات امریکا به کشور و حریم دانشگاه در تاریخ ثبت شد، بدون استکبار ستیزی بی معنا، جعلی و دروغین است. دشمن باید بداند همانگونه که ما به نوسازی نظام اسلامی اعتقاد راسخ داریم، هرگونه تلاش برای ناامید کردن مردم و ضربه زدن به نظام اسلامی برای رسیدن به هدف شوم فروپاشی اجتماعی محکوم به شکست است و دشمن محکم‌ترین پاسخ را از نهاد دانشگاه و خصوصاً انجمن های اسلامی دانشجویان در سراسر کشور دریافت خواهد کرد.

در پایان این بیانیه اذعان شده است: ملت ایران بدانند که مشکلات کشور راهکارهای واقعی و قطعی دارد که یکی از لوازم آن تکیه بر جوانان تازه نفس و متعهد است که همواره نقش خود را در بن‌بست‌شکنی و حل مشکلات و مسائل کلیدی ثابت کرده‌اند. آینده انقلاب اسلامی با تکیه بر نسل جوان متعهد، روشن‌تر از امروز خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید