تغییر وزن ستاره کشتی آمریکا در روسیه

0
8

به گزارش ایرنا، باروز ۳۰ ساله که در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ در بوداپست مجارستان قافیه را به کشتی گیر جوان و تازه نفس روس ها یعنی «زائوربک سیداکوف» باخت و نتوانست به پنجمین مدال طلای جهانی خود برسد اما در دیدار رده بندی با شکست «فرانک چامیزو» پر مدعا و آزادکار کوبایی الاصل ایتالیا، نشان داد که هنوز توان شکست بزرگان کشتی جهان را دارد.
او که برای حضور در سومین میدان المپیکی خود برنامه ریزی کرده، قصد دارد برای نخستین مرتبه بعد از پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ در رقابت های بین المللی ایوان یاریگین روسیه به عنوان یکی از مسابقات دارای سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی شرکت کند البته نه در وزن ۷۴ کیلوگرم بلکه در وزن ۷۹ کیلوگرم.
به طور حتم حضور او در وزن ۷۹ کیلوگرم به دلیل آنکه این وزن در بازی های المپیک نیست، موقتی خواهد بود و او برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو دوباره به وزن اصلی خود بازخواهد گشت.
جردن باروز در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ مجارستان مقابل مصطفی حسین خانی قرار گرفت و نماینده ایران مبارزه خوبی را از خود به نمایش گذاشت اما عدم خوباوری باعث شکست حسین خانی مقابل باروز شد تا همچنان ایرانی ها در حسرت شکست این آزادکار سیه چهره و قدرتمند آمریکایی بمانند.
این کشتی گیر آمریکایی که طلای بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن و مدال طلای رقابت های جهانی سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۵، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ و دو مدال برنز سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ را در کارنامه دارد پیش از این نیز موفق شده بود حریفانی همچون صادق گودرزی، عزت الله اکبری، مرتضی رضایی قلعه، علیرضا قاسمی و پیمان یاراحمدی را شکست دهد.
جام ایوان یاریگین روسیه به عنوان یکی از معتبرترین تورنمنت های بین المللی کشتی در سطح جهان است که علاوه بر حضور قدرتمندانه روسها، بسیاری از کشورهای صاحب کشتی دنیا همچون آمریکا با تمام ستاره های خود در این مسابقات حضور پیدا می کنند.
در تیم ملی کشتی آمریکا علاوه بر بارزو، کایل اسنایدر و سایر ستاره های این تیم نیز در جام ایوان یاریگین حضور خواهند داشت.
این پیکارها روزهای ۴ تا ۷ بهمن ماه در شهر کراسنویارسک روسیه برگزار خواهد شد و تیم منتخب ایران امسال در این مسابقات حضور نخواهد داشت.
ورزشی**۱۰۶۷**۲۰۲۴

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید