ملوانان بازداشت شده اوکراین ۴ ماه دیگر مهمان روس ها هستند

0
6

به گزارش ایرنا، نیکلای پولوزوف با بیان این مطلب به خبرنگاران خاطرنشان کرد: در اسناد ارایه شده در چارچوب پرونده ملوانان زندانی به دادگاه، تاریخ حبس آنها تمدید شده است.
در همین حال ریانووستی نوشت: دادگاه ناحیه لفورتووا مسکو روز ۱۵ ماه ژانویه (روز سه شنبه) حکم تمدید دوره حبس ملوانان زندانی اوکراینی در روسیه را صادر می کند.
خبرگزاری تاس نیز به نقل از یک مقام قضایی روسیه بدون ذکر نام وی نوشت: تاریخ حبس ملوانان اوکراینی تا ۲۵ ماه می (اواسط خردادماه) تمدید شده است.
روز ۲۵ ماه نوامبر (۴ آذر ماه) یک یدک کش و دو ناوچه نیروی دریایی اوکراین با ۲۴ خدمه در دریای آزوف در شمال دریای سیاه توسط مرزبانان روسی توقیف شد.
روس ها اعلام کردند که دو کشتی کوچک اوکراینی به همراه یک یدک کش بدون توجه به هشدارهای نیروهای مرزبانی به آب های سرزمینی این کشور وارد شده و پس از تبادل آتش هر سه شناور توقیف و ملوانان آنها بازداشت شدند.
در آن سوی آب ها و از کی یف نیز خبر رسید که دو کشتی کوچک زرهی ‘بردیانسک’ و ‘نیکاپول’ و یک یدک کش ‘یانی کاپو’ طبق برنامه از قبل هماهنگ شده از بندر ‘اودسا’ به بندر ‘ماریپول’ در دریای ‘ازوف’ در حرکت بودند که در محاصره نیروهای روسی قرار گرفتند.
این ماجرا باعث بروز موج جدید تنش ها بین روسیه و اوکراین و نیز حامیان غربی این کشور بویژه آمریکا شده است.
واشنگتن اعلام کرده است در صورت خودداری روسیه از ازادی ملوانان اوکراینی، بسته جدید تحریم ها علیه این کشور وضع خواهد کرد.
اروپام*۳۹۱*۱۳۴۶**

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید