کارگاه خیاطی ویژه خانواده مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان کرمان افتتاح شد / اشتغال زایی برای ۱۵۰ نفر از خانواده‌های زندانیان نیازمند

0
31
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رئیس کل دادگستری استان کرمان در مراسم افتتاح و راه اندازی کارگاه خیاطی ویژه خانواده مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان کرمان گفت:باید زمینه اشتغال زایی و حرفه آموزی زندانیان در استان کرمان توسعه یابد.

یدالله موحد اظهار داشت: هدف از راه اندازی این کارگاه توانمند سازی و حرفه آموزی و اشتغال زایی برای زندانیان و خانواده آن‌ها است تا بتوانند برای تامین منابع مالی زندگی خود به استقلال برسند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان کرمان اظهار داشت:این کارگاه در محیطی به متراژ ۱۵۰ مترمربع راه اندازی و مجهز به دستگاه‌های خیاطی مدرن و برای تعداد ۱۵۰ نفر اشتغال زائی شده است.

اکبر افضلی عنوان کرد:برای راه اندازی این کارگاه بالغ بر ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از محل کمک‌های خیرین کرمانی هزینه شده است.

وی خاطرنشان ساخت:برخی از افراد شاغل در این کارگاه، مددجویان رای باز بند نسوان زندان کرمان هستند و مابقی افراد شاغل اعضای خانواده زندانیان نیازمندند که برای آن‌ها حقوق ماهیانه، حق بیمه و سرویس دهی کامل صورت خواهد پذیرفت.

افضلی تاکید کرد:در این کارگاه انواع البسه با کیفیت بالا تولید می‌شود و امیدواریم با حمایت مردم و خیرین روز به روز چنین فعالیت‌هایی رونق یابد.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان کرمان در پایان از مسئولان قضایی استان و خیرین خصوصا خانواده‌های امینایی و صافی و خیریه مشیز که در تجهیز و راه اندازی این کارگاه تلاش نمودند تقدیر و تشکر کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید