تشکیل ۲۲ گروه گشت و بازرسی در حوزه حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها/ تهیه و نصب ۸۵۰ تابلو‌ هشدار سیل

0
10

غلامعلی صادقی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در خصوص اقدامات انجام شده در حفاظت از اراضی بستر و حریم رودخانه‌ها اظهار کرد: ۲۲ گروه گشت و بازرسی در حوزه حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها با استفاده از توان بخش خصوصی به منظور حضور مستمر در مسیر رودخانه‌ها برای پیشگیری و جلوگیری از تصرف آن‌ها تشکیل شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: ۴۲ فقره سند مالکیت به مساحت ۱۳۰۷ هکتار برای رودخانه‌های کشف رود و ارداک با هدف تثبیت مالکیت دولت، پیشگیری و جلوگیری از تصرفات اشخاص حقیقی و حقوقی پیشگیری و اخذ شد.

وی اذعان کرد: حدود هزار کیلومتر از نقشه‌های حد بستر و حریم رودخانه‌ها در نقشه‌های کاداستر اداره کل ثبت اسناد و املاک به منظور پیشگیری و جلوگیری از صدور سند برای اراضی بستر رودخانه‌ها به نام اشخاص حقیقی و حقوقی جانمایی شد.

صادقی در ادامه بیان کرد: حد بستر و حریم رودخانه‌ها به طول ۳۰۰ کیلومتر نشانه گذاری شده و تابلو‌های هشدار سیل در طول رودخانه‌ها به تعداد ۸۵۰ عدد تهیه و نصب شده است.

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: طرح‌های ساماندهی به طول ۱۴۶ کیلومتر توسط شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان رضوی مطالعه و اجرا شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید