فرانس۲۴: انقلاب اسلامی ایران زلزله سیاسی در منطقه بود

0
10

به گزارش ایرنا، فرانس۲۴دراین باره گزارش داد: هرگز کسی تصور آنرا نمی کرد که انقلاب اسلامی ایران در آن زمان منجر به سرنگونی حکومت سلطنتی شود، امری که باعث شوکه شدن خاورمیانه و جهان شد، زلزله سیاسی که پس لرزهای آن تا به امروز احساس می شود.
خبرنگار فرانس۲۴ از خیابان آزادی تهران گزارش داد: زمانی که امام خمینی(ره)در سال ۱۹۷۹ حکومت شاه را سرنگون و باعث انقلاب اسلامی در ایران شد، کسی تصور آن را نمی کرد که انقلاب ۴۰سال دوام آورد، اما این اتفاق افتاد و امروز گرامی داشت تولد چهلمین سال آن است.
سیاح افزود: امروز به همین مناسبت راهپیمایی به سمت میدان آزادی که یک نماد در تهران به شمار می رود صورت می گیرد، راهپیمایی سالگرد انقلاب یکی از موارد مهم این روز به شمار می رود.
خبرنگار فرانس۲۴ افزود: تا ساعاتی دیگر ده ها هزار راهپیمایی کننده دربلوار آزادی (خیابان) به سمت این میدان حرکت خواهند کرد و سپس به صحبت های مقامات ایران ازجمله حسن روحانی رئیس جمهوری گوش فرا خواهند داد.
سیاح ادامه داد:از آنجایی که انقلاب اسلامی دشمنانی دارد، حضور مردم به آنها می گوید ما می دانیم که شما نمی خواهید ما اینجا باشیم اما ما همچنان دراینجا ایستاده ایم.
خبرنگار این شبکه تلویزیونی فرانسوی افزود: امسال ایران با مشکلاتی مواجه بوده از جمله با فشارهای اقتصادی و فشارهای سیاسی که بیشتر آنها از سوی رئیس جمهوری آمریکا که در سال ۲۰۱۷ به این منصب دست یافت و پس از آن از توافق هسته ای خارج و تحریم هایی را باردیگر بر ایران اعمال کرد. با این وجود مردم با دشواری هایی که دارند به این راهپیمایی می آیند.
اروپام **۱۳۰۲**۱۵۹۰

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید