سه هزار نیروگاه خورشیدی در مناطق محروم ساخته می شود

0
7

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، ‘سیدمحمد صادق‌زاده’ یکشنبه در بازدید از غرفه بسیج وزارت نیرو در نمایشگاه سرآمدان فناوری و صنعت افزود: یکی از مردمی‌ترین بخش‌های اقتصاد کشور ما حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر است که بخش خصوصی در همه قسمت های آن نقش ایفا می کند.
به گفته وی، انرژی‌های تجدیدپذیر با مشارکت و سرمایه‌گذاری مردم و بخش خصوصی شکل گرفته است.
وی از وجود سه هزار نیروگاه تجدیدپذیر کوچک در کشور خبر داد و ادامه داد: عمده این واحدها متعلق به خانوارهای با درآمد پایین و محرومان کشور است.
«معیشت بخش زیادی از این افراد در چند سال اخیر به علت وقوع خشکسالی و کم آبی در کشور به خطر افتاده بود که با راه‌اندازی نیروگاه‌های یاد شده منبع درآمد پایداری برای آن‌ها فراهم شد».
رئیس ساتبا تاکید کرد: با راه اندازی این نیروگاه ها ضمن دسترسی به منابع پاک انرژی و همچنین منابع مالی مورد نیاز برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور می‌توانیم یک معیشت مطمئن را برای محرومان کشور ایجاد کنیم تا درآمد حاصل تامین برق به عنوان یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های کشور شود.
صادق زاده ادامه داد: بسیج مردمی‌ترین نهاد کشور ماست که میلیون‌ها نفر نیروی فعال دارد و بهترین تشکلی خواهد بود که می‌تواند مسئولیت نقاط یاد شده را که در ۲ سال گذشته آزمون خود را با موفقیت سپری کرده‌اند، بر عهده بگیرد.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه سرآمدان فناوری و صنعت صبح شنبه با حضور سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی افتتاح شد.

اقتصام*۲۰۷۸*۱۹۶۱*

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید