۶ هزار مورد تخلف کالای غیرمجاز سلامت کشف شد

0
2

به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، شهریار اسلامی تبار روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: ارزش ریالی این ۶ هزار مورد تخلف کالای غیرمجاز بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان بوده است.
وی در ادامه به پرونده حقوقی محصولات سلامت محور اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت بیشتر در حوزه بازرسی روی محصولات سلامت محور، میزان پرونده‌هایی که منجر به ارائه نظریه حقوقی شده، افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: اولین رتبه در حوزه پرونده‌های حقوقی و بازرسی مربوط به دارو بوده که از ۳۸ مورد در سال ۹۶ به ۱۰۰ مورد رسیده است، این تعداد در حوزه تجهیزات پزشکی از ۱۳ به ۱۶ مورد و در حوزه مواد غذایی آشامیدنی از ۳۰ به ۷۰ مورد رسیده است.
مدیرکل دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو گفت: در سال ۹۶ تعداد پرونده‌ها ۲۳۰ مورد بود که این تعداد در سال ۹۷ به ۴۰۰ مورد پرونده حقوقی و نظریه حقوقی رسیده است.
اسلامی تبار افزود: رسیدگی قضایی و شبه قضایی به پرونده های حوزه سلامت از برنامه های سازمان غذا و دارو است و براین اساس در نظر داریم بین تخلف، شبه جرم و جرم، تمیز قائل شده و با آسیب‌شناسی پرونده‌ها به سمت کاهش تخلفات پیش برویم.
اجتمام*۹۱۸۵*۱۱۹۳

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید