تروریسم اقتصادی ترامپ و پیامدهای آن

0
6

گزارش رسانه های خارجی از تحریم های ضدایرانی امریکا حاکی از آن است که دانشجویان ایرانی در آمریکا هم مانند بیماران و سیل زدگان به دلیل مانع تراشی های دولت ترامپ و افزایش تحریم های ضدایرانی ؛ دچار مشکل شده اند.
شبکه خبری الجزیره در گزارشی پیرامون مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم امریکا برای پرداخت شهریه بعد از گسترش دامنه تروریسم اقتصادی دولت ترامپ ؛ نوشت : بسیاری از دانشجویان ایرانی برای پراخت شهریه و هزینه های بالای زندگی در آمریکا به دلیل مشکلات بانکی دچار مشکل شده اند .
براساس این گزارش ؛ باتوجه به تحریم های بانکی و مشکلات در انتقال ارز و داد و ستدهای مالی ، دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا برای تامین هزینه های شهریه دانشجویی خود ؛ به سرمایه گذاری جمعی روی آورده اند .
به نوشته الجزیره ؛پس از آنکه دیوان عالی آمریکا در ژوئن سال ۲۰۱۸ موافقت کرد که مانع از ورود اتباع برخی کشورها از جمله ایران به آمریکا شود ، دانشجویان به غیر از چالش های مالی با موانع دیگری از جمله ورود به خاک آمریکا مواجه هستند.
الجزیره در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: تاکنون موانعی برای دانشجویان ایرانی برای ورود به دانشگاه های آمریکا وجود داشته است که شامل هزینه های فرم های تقاضانامه، هزینه آزمون هایی همچون «اس ای تی» و «تافل» است و آنها باید برای کسب ویزا به یک کنسولگری در خارج از ایران مراجعه کنند.
چنین مسائلی علاوه بر دانشجویان ایرانی در آمریکا بر دانشجویان در کانادا، بریتانیا و دیگر کشورها نیز تاثیر گذاشته است.
دولت آمریکا بعد ازخروج غیرقانونی سال گذشته از برجام؛ اقدام به اعمال تحریم هایی علیه ایران و شرکت هایی که با تهران روابط اقتصادی برقرار می کنند ؛ کرده است.
وزیرامور خارجه ایران چند روز قبل در پیامی توئیتری در واکنش به کارشکنی های دولت ترامپ در روند کمک رسانی هلال احمر به سیل زدگان نوشت : این فقط جنگ اقتصادی نیست،بلکه تروریسم اقتصادی است.
« محمد جواد ظریف »افزود:سیاست فشار حداکثری ترامپ که نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و دستور دیوان بین المللی دادگستری است در کمک رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب دیده از سیل بی سابقه، اخلال ایجاد کرده است.
**۹۱۵۸ ** ۱۵۴۶

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید