توقف صادرات سیب‌زمینی و پیاز

0
11

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان به قیمت پیاز اشاره و عنوان کرد: اکنون قیمت عمده فروشی در محل مزرعه بین ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است که نسبت به یک هفته قبل تقریبا ۵۰ درصد کاهش قیمت دارد.

“فرامرز رستگاری” در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص وضعیت پیاز در استان کرمان گفت: اکنون تولید طرح زمستانه جنوب استان تقریبا تمام شده و زمان برداشت پیاز کشت بهاره در جنوب استان آغاز شده است.

وی با بیان این مطلب که پیش‌بینی می‌کنیم در کشت بهاره حدود ۲۴۰ هزار تن تولید پیاز را در این منطقه داشته باشیم، ادامه داد: برداشت کشت بهاره پیاز از ۲۰ فروردین‌ماه آغاز و تا ۱۰ خردادماه ادامه دارد.

وی از توقف صادرات سیب زمینی و پیاز از امروز به بعد خبر داد و بیان کرد: در دو ماه آینده فقط جنوب استان کرمان، سیستان و بلوچستان و خوزستان پیاز تولید می‌کردند، گفتنی است که شهر دزفول استان خوزستان هرساله حدود ۳۰۰۰ تن پیاز کشت بهاره تولید می‌کرد که اکنون با وجود سیل‌های اخیر نمی‌دانیم که چه میزان آن محقق می‌شود.

رستگار با بیان این مطلب که امسال جنوب استان کرمان دو برابر سال گذشته پیاز تولید می‌کند، اظهار کرد: کشت بهاره ما در گذشته ۱۶۷۰ هکتار بوده است که اکنون به حدود ۴۰۰۰ هکتار کشت تبدیل شده است و پیش‌بینی می‌کنیم که ۲۴۰ هزار تن محصول پیاز تا ۱۰ خردادماه روانه بازار کنیم.

وی با اشاره به اینکه آمار صادرات پیاز در زمستان امسال را فقط گمرک دارد، بیان کرد: در زمستان امسال در ۳۷۰۰ هکتار زمینی که پیاز کشت کردیم حدود ۱۷۰ هزار تن پیاز برداشت که در سطح کشور توزیع شد ضمن آنکه از بهمن‌ماه سال گذشته نیز به دلیل افزایش قیمت بخشی از این محصولات به سمت مرها روانه شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید