سیل بیش از ۶هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد

0
8

«سید محمد موسوی » روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: سیل اخیر به ۴۶.۳ درصد بخش زراعی، ۱۲.۲ درصد بخش باغبانی، ۱۹ درصد بخش دام ، طیور و آبزیان و ۲۲.۵ درصد بخش آب و خاک، امور زیربنایی و تاسیسات و شبکه های انتقال آب خسارت وارد کرده است.
وی ۸۰ درصد خسارت ها را مربوط به چهار استان دانست و اظهارداشت: در بین ۱۶ استان سیل زده، بیشترین میزان خسارت های بخش کشاورزی مربوط به استان های گلستان، خوزستان، لرستان و مازندران است.
وی تصریح کرد: این خسارت ها به ۸۷۲ هزار هکتار اراضی زراعی شامل محصولات گندم، جو، کلزا و برنج و ۱۰۸ هزار هکتار اراضی باغی مرکبات و سیاه ریشه وارد شده است.
به گزارش ایرنا، بارش های سنگین که از روزهای پایانی سال گذشته آغاز شد، منجر به وقوع سیل در ۲۴ استان کشور شده است، در حالی که در موج اول بارش ها، استان های گلستان و مازندران درگیر پدیده سیل شدند، در مراحل بعد استان های واقع در غرب و جنوب غرب کشور عمدتا فارس، لرستان و خوزستان دچار حادثه شدند.
به علت بارش های اخیر هنوز احتمال وقوع سیل در برخی نقاط کشور وجود دارد و دستگاه های مسوول با مدیریت مخازن سدهای کشور و تخلیه روستاها و شهرهای پایین دست سدها در حال مدیریت بحران و به حداقل رساندن خسارات این پدیده هستند.
اقتصام**۹۱۸۶**۲۰۲۲

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید