محدودیت ترانزیت سوخت از مرز باشماق ۱۸ فروردین برداشته می شود

0
12

افشین شعبانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه محدودیت تردد سوخت در این مرز از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۷ فروردین سال ۹۸ اعمال شد، اظهار داشت: تانکرهای حامل سوخت از فردا اجازه ورود به کشور از مرز باشماق را دارند.
وی اضافه کرد: اکنون ۲۷۰ دستگاه تانکر حامل سوخت در انتظار از سرگیری تردد هستند و دستگاه های ذیربط نیز فردا تا ساعت ۱۵ اجازه تردد آنها را صادر می کنند و پس از آن صدور برگ ترخیص تانکرها به روز بعد موکول می شود.
شعبانی یادآور شد: پیک تعداد ترخیص تانکرهای سوخت از این مرز در هر روز تا ۴۰۰ دستگاه است و اجازه ترخیص آنها نیز بر اساس ترافیک جاده های منتهی به مرز انجام می شود.
به گزارش ایرنا، گمرکات استان کردستان با چهار شعبه فعال در سنندج، باشماق، سیرانبند بانه و بانه خدمات گمرکی به فعالان اقتصادی ارائه می کند و روزانه ۱۳ میلیون دلار کالا از مرز باشماق مریوان ترانزیت می شود.
گمرک سیرانبند بانه و باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین المللی استان هستند و گمرکات بانه و مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.
مرز سیرانبند بانه نیز دومین و نزدیک ترین مرز مشترک استان کردستان با منطقه شمال عراق است که از حیث حجم صادرات کالا و شمار فعالان و شاغلان اقتصادی رتبه دوم بازارچه های این استان را به خود اختصاص داده است.
کردستان از استان های مرزی کشور بوده که ۲۲۷ کیلومتر مرز مشترک با شمال عراق، سه بازارچه و یک مرز رسمی و پنج معبر کولبری فعال با مجوز ورود ۷۵ قلم کالا دارد.
۳۰۳۴/۹۱۰۲

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید