۱۵۰۰ میلیارد تومان وام به صنایع تبدیلی کشاورزی پرداخت می شود

0
17

به گزارش شنبه ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، «چنگیز اسفندیاری» افزود: پرداخت این اعتبار با نرخ کارمزد ۱۴ درصد برای مناطق برخوردار و نرخ سود ۱۲ درصد در مناطق غیر برخوردار خواهد بود.
وی پیش بینی کرد: با احداث ۵۵۰ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی برای ۸۴۰۰ نفر شغل مستقیم ایجاد شود.
مدیرکل دفتر صنایع تبدیلی و تکمیلی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه از محل قانون حمایت و توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری نیز قرار است یک هزار میلیارد تومان به احداث ۳۶۷ واحد صنایع فرآوری، نگهداری، بسته بندی و سردخانه اختصاص یابد، اظهار داشت: احداث ۳۶۷ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی برای ۵۶۰۰ نفر شغل ایجاد می کند.
اسفندیاری به برنامه ارتقای توان تولید ملی و تثبیت اشتغال در قالب بازسازی و نوسازی و تسهیلات سرمایه در گردش واحدها اشاره کرد و گفت: از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ نیز قرار است برای نوسازی و بازسازی واحدها در سال ۹۸ حدود ۶۶۰ میلیارد تومان و برای تامین سرمایه در گردش ۳۳۰ میلیارد تومان پرداخت شود که یارانه سهم کمک های دولت در مناطق غیر برخوردار ۴ درصد و در مناطق برخوردار ۲ درصد تعیین شده است.
وی افزود: فرآیند دریافت تسهیلات در هر یک از استان ها انجام می شود و در استان ها کارگروهی با مسئولیت سازمان جهاد کشاورزی استان و عضویت نمایندگان سایر دستگاه ها از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره محیط زیست و سازمان آب منطقه ای تشکیل می شود.
مدیرکل دفتر صنایع تبدلیلی و تکمیلی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: طرح هایی با تسهیلات درخواستی تا سقف ۱۰ میلیارد تومان در کارگروه استانی و بالای ۱۰ میلیارد تومان در کارگروه ملی با مسوولیت وزارت جهاد کشاورزی بررسی می شود.
وی درباره برنامه فرآوری محصولات خام کشاورزی در سال ۹۸ گفت: طبق برنامه ششم توسعه هر سال باید حدود ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار تن به ظرفیت فرآوری محصولات خام کشاورزی اضافه شود بنابراین انتظار می رود که این ظرفیت امسال به چهار میلیون تن برسد.
به گزارش ایرنا، طبق آمار ۶ ماهه سال ۹۷ ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی به ۵۴ میلیون تن رسیده است درحالی که حجم این ظرفیت در سال ۹۶ نزدیک ۵۲ میلیون تن بود که به طور میانگین نزدیک به دو میلیون تن محصولات زراعی، حدود ۷۵۰ هزار تن محصول باغی، ۱.۵ میلیون تن دامی و ۱۴۰ هزار تن محصولات شیلاتی فرآوری شده است.
اقتصام**۹۱۸۶*۲۰۲۵

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید