حجم آب پشت سدهای خراسان رضوی افزایش یافت

0
33

محمد علایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، حجم کنونی آب ذخیره شده پشت سدهای خراسان رضوی را ۵۱۱ میلیون مترمکعب اعلام و بیان کرد: حجم ذخیره آب سدهای استان در زمان مشابه پارسال ۴۱۹ میلیون مترمکعب بود.
وی افزود: بر این اساس اکنون ۳۲ درصد مجموع ظرفیت سدهای خراسان رضوی آب دارد و ۶۸ درصد آن هنوز خالی است.
سال گذشته در همین زمان ۲۲ درصد ظرفیت دریاچه های پشت سدها در استان پر آب و ۸۲ درصد آن خالی بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ادامه داد: بارندگی های رگباری پیش بینی شده در روزهای آینده ذخایر سدهای خراسان رضوی را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.
وی مجموع توان ذخیره سازی سدهای بزرگ و در حال بهره برداری خراسان رضوی را یک میلیارد و ۵۷۲ میلیون مترمکعب اعلام و بیان کرد: یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب از این حجم مربوط به سد دوستی است.
علایی از افزایش قابل توجه ورودی آب به سد دوستی در پی بارش های اخیر نیز خبر داد و افزود: حجم کنونی ذخیره آب سد دوستی ۳۸۸ میلیون مترمکعب است که این میزان پارسال ۳۰۳ میلیون مترمکعب بود.
وی گفت: اکنون ۳۲ درصد ظرفیت سد دوستی که بین ایران و ترکمنستان مشترک است آب دارد؛ این میزان در مدت مشابه پارسال ۲۱ درصد بود لذا امسال ۱۱ درصد بیشتر شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی افزود: به دنبال بارش های رگباری چهار سد شامل دولت آباد در شهرستان چناران، چالیدره در بینالود، کمایستان در شهرستان جغتای و نیز سد فریمان سرریز شده اند.
خراسان رضوی دارای ۲۹ سد در حال بهره برداری در شهرستان های تربت حیدریه، قوچان، مشهد، خواف، درگز، سبزوار، تایباد، تربت جام، چناران، کلات و فریمان است.
۳۰۲۷/۱۸۵۸

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید