رشد ۷ درصدی میزان اقامت در آذربایجان شرقی در نوروز سال ۹۸

0
32

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که میزان اقامت در آذربایجان شرقی طی ایام نوروز ۹۸ با رشد هفت درصدی همراه بود، گفت: براساس آمار احصایی در دبیرخانه ستاد اجرائی خدمات سفر استان؛ میزان اقامت گردشگران نوروزی در آذربایجان شرقی از ۲۵ اسفند ۹۷ تا پایان تعطیلات نوروزی به ۵۱۳ هزار و ۱۳۲ نفر (با میانگین ۳ شب اقامت) رسید.

‌به گزارش ایسنا، مرتضی آبدار با بیان این‌که تثبیت جایگاه گردشگری در پهنه آذربایجان شرقی از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر طی ایام نوروز ۹۸ بود، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان در نوروز ۹۸، تثبیت جایگاه گردشگری در پهنه استان آذربایجان شرقی و افزایش ظرفیت اقامت گردشگران در شهرستان‌های استان بود؛ چراکه بهره‌مندی از این ظرفیت نه تنها برای تبریز، بلکه برای تمام شهرستان‌های استان اصلی مهم و ضروری تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا با تقویت ظرفیت‌های گردشگری شهرستان‌های استان در نوروز ۹۸، شاهد افزایش اقامت گردشگران نوروزی در سایر شهرستان‌ها بودیم؛ به طوری‌که طی این ایام شهرستان‌های جلفا، مراغه و کلیبر پس از تبریز جزو مقاصد اصلی گردشگران قرار گرفت.

آبدار عنوان کرد: با توجه به آمارهای احصا شده توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان، از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز ۱۶ فروردین ۹۸، تعداد ۲۴۰ هزار و ۳۴۴ بازدید از اماکن مذکور به عمل آمده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان با بیان این‌که کلیسای سنت استپانوس و موزه آذربایجان طی ایام نوروز ۹۸ در صدر اماکن پربازدید استان قرار گرفتند، ادامه داد: کلیسای سنت استپانوس با ۳۹ هزار و ۲۰۱ بازدید و موزه آذربایجان با ۲۵ هزار و ۷۳۴ بازدید طی ایام نوروز در صدر اماکن پربازدید استان و همچنین موزه قاجار و مشروطه به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفتند.

وی در ارتباط با میزان ترافیک در محورهای مواصلاتی استان، بیان کرد: محورهای مواصلاتی استان آذربایجان شرقی از ۲۵ اسفند ماه سال ۹۷ تا پایان روز ۱۶ فروردین ۹۸، شاهد تردد ۱۶ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۱۲ خودرو بوده است.

دبیر ستاد اجرایی سفر استان در خصوص بازدیدهای نظارتی مستمر ستاد خدمات سفر استان نیز گفت: طی ایام نوروز، برای بهبود و ارتقا خدمات سفر استان، دو هزار و ۴۷۹ بازدید نظارتی از مراکز مختلف اعم از تأسیسات گردشگری به عمل آمده که منجر به صدور ۸۴ مورد تشویق، ۱۱۷ مورد تذکر و سه مورد اخطار شده است.

آبدار درپایان در خصوص برنامه‌های فرهنگی اجرا شده توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان طی ایام نوروز ۹۸، گفت: با توجه به محوریت اصلی اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفر استان مبنی بر ایجاد نوروزی شاد برای گردشگران، برنامه‌های متنوع فرهنگی در سطح استان برنامه ریزی و اجرا شد، از جمله این برنامه‌ها می‌توان به اجرای ۹۸ برنامه آئینی “نوروزگاه” در سراسر استان و همچنین اجرای موسیقی سنتی آذری، عاشیقی و ایرانی پیرامون آئین‌های نوروزگاهی، برپایی ۳۷ نمایشگاه نوروزی صنایع دستی در شهرستان‌ها، برگزاری تورهای رایگان پیاده روی تبریز با همکاری بخش خصوصی و چاپ و توزیع کتابچه‌های شعر و رنگ آمیزی گردشگری آذربایجان شرقی مختص کودکان اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید