رییس فدراسیون هندبال: سرمربی تیم ملی ایرانی خواهد بود

0
10

رئیس فدراسیون هندبال می‌گوید که باید در اسرع وقت اعضای کمیته فنی تیم‌های ملی مشخص شود تا سرمربی در همه رده‌ها تعیین شوند.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در گفت و گو با ایسنا در مورد تعیین تکلیف وضعیت تیم ملی هندبال ایران اظهار کرد: ما درصدد هستیم تا هر چه سریع‌تر اسامی کادر فنی را تهیه کنیم. باید در اولین فرصت کمیته فنی تیم‌های ملی در همه رده‌ها تشکیل شود تا بعد از آن در یک یا دو جلسه سرمربی تیم‌های ملی برای رده‌های مختلف مشخص شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مربی تیم ملی بزرگسالان ایرانی خواهد بود یا خارجی گفت: در حال حاضر با توجه به مشکلات و مسائل مالی که فدراسیون و همچنین ورزش کل کشور با آن دست به گریبان است سرمربی ایرانی خواهد بود. البته باز هم تاکید می‌کنم که کمیته فنی باید در این خصوص تصمیم بگیرد.

پاکدل در پاسخ به این موضوع که هندبال ایران بارها از دیر آغاز شدن تمرینات تیم‌های ملی ضربه خورده است، با توجه به این شرایط این اقدامات کی عملی خواهد شد افزود: این اقدامات کاری نیست که با عجله و بدون بررسی انجام شود. نباید بدون کارشناسی کار را جلو برد، چون در این صورت مطمئن باشید که انتخاب درست انجام نخواهد شد و در بحث انتخاب تیم ملی هم با چالش روبرو می شویم.

رئیس فدراسیون هندبال خاطرنشان کرد: اولویت کاری و برنامه من این است که در اسرع وقت تکلیف کمیته فنی را مشخص کنیم تا هر چه زودتر سرمربی تیم‌ها مشخص شود. اولویت اصلی و اول ما همین مسئله است.

پاکدل در مورد برنامه فدراسیون هندبال برای مسابقات انتخابی المپیک گفت: برای المپیک باید بررسی کنیم تا ببینیم چقدر شانس کسب سهمیه داریم. هندبال ایران مقداری از سطح اول هندبال آسیا و از تیم‌هایی همانند قطر و بحرین فاصله گرفته است. همچنین تیم کویت هم از تعلیق خارج شده و به تیم‌ها اضافه شده است و با توجه به این موضوع باید ببینیم چقدر شانس کسب سهمیه داریم.

وی افزود: من معتقدم با وضعیت فعلی شانسی نداریم. قطر یک تیم چند ملیتی است، بحرین در بازی‌های آسیایی نشان داد که به قطر نزدیک شده است. کره، ژاپن و کویت هم از تیم‌های خوب هستند. آسیا یک سهمیه بیشتر ندارد و سهمیه دوم آسیا هم باید با کشورهای اروپایی مقابله کند. در این صورت کشورهای آسیایی شانس زیادی ندارند.

رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به این سوال که آیا دختران جوان و نوجوان به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد یا خیر گفت: باید شرایط را در کمیته فنی بررسی کنیم. همچنین باید مسائل مالی و موافقت شورای برون مرزی را بررسی کنیم و کنار هم بگذاریم تا ببینیم اعزام این دو تیم به صلاح هست یا خیر. ان شاءالله تصمیم‌گیری لازم انجام خواهد شد. هنوز تصمیمی برای اعزام یا عدم اعزام نگرفته ایم.

وی در ادامه در پاسخ به این موضوع که آیا برای اعزام این دو تیم به آسیا درخواستی داده شده است یا خیر گفت: نه هنوز قطعی نکرده‌ایم. درخواستی قبلاً داده شده ولی هنوز آن درخواست قطعی نشده است. همچنین هنوز قرعه کشی مسابقات انجام نشده است.

وی در خصوص برنامه‌های تیم ملی پسران جوان و نوجوان نیز گفت: مسابقات قهرمانی آسیا پسران سال آینده است. بعد از اینکه کمیته فنی در هر رده مشخص شود از همین اوایل سال اردوها را به صورت مستمر آغاز کنیم تا ان شاءالله نتیجه خوبی برای هر دو تیم جوان و نوجوان حاصل شود چون در هر دو رده، مسابقات حکم انتخابی جهان را دارد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید